Born To Fly
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 AM PM, don’t look at the clock.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 1:38 am



  • Era o liniște de o frumusețe rară în camera tânărului, și îi plăcea așa, mai ales că era în jur de oră două, după-amiaza, și el încă dormea, normal ce să și facă? Probabil dacă refuza să se ducă în club cu "admirabilii" săi prieteni, acum numai dormea și făcea ceva care să-i aducă beneficii. Da, cum să nu, el să facă ceva, probabil băga în el și se plângea de plictiseală, dar e bine să gândim pozitiv. Își deschise ochii încet, apoi se ridică în fund, privi buimac în jurul său, ura când se trezea dimineață și nu știa pe ce planetă e și probabil uita și cum îl cheamă pentru o secundă. Își frecă ochii încercând să revină pe pământ, se ridică din pat simțind cum îl ia o amețeală cumplită și o durere de cap de nesuportat.
    -Fuck. strânse din dinți ducându-și o mână la cap, intră în baie făcându-și un duș scurt, după își luă o pereche de blugi gri, puțin mulați, un maiou negru cu unele buline culorate, peste care o cămașa cu mâneci scurte de asemenea și ea pictată cât mai colorat, pe aceasta o lasă descheiată la nasturi. Intră în bucătărie luându-și doar un baton de cereale, nu mânca dimineață, și chit că nu era chiar dimineață,el tot nu mânca.
    Nu se uită la ceas, nici nu-i păsa cât e ora, nu avea nimic important de făcut, în plus îi plăcea să piardă noțiunea timpului. Deobicei ori își schimba ora la telefon cu alta din altă țară, ori o punea fix la doișpe noaptea, chiar dacă probabil era cinci dimineață, doar că să nu știe câte  ceasul, avea un tic să se uite mereu, de aceea se și răzbuna pe sine. În plus, la ce-i trebuia să știe cât e ceasul? Nu avea nimic special de făcut, și dacă avea se ghida el după ceva sau deloc. Se așeză în stil turcesc în pat luând o gură din acel baton și privi absent ecranul televizorului, care era desigur negru,
    -Prea departe. spuse încet privind telecomanda care era pe masa de sticlă din față lui, s-ar fi întins după ea, dar îi era prea lene, ce copil făcut din plastelină mai era și el. Nici nu știa ce avea să facă azi, durerea de cap îi blocă fiecare gând normal, ca întotdeauna.




Ultima editare efectuata de catre Hong SeokJun in Joi Aug 15, 2013 1:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 1:05 pm

Lisa tocmai terminase cu desfacutul si aranjatul ultimelor cutii cand a realizat ca inca mai trebuia sa faca niste cumparaturi insa nu avea habar unde sa se duca mai exact. Era in orasul asta doar de doua zile si a fost prea ocupata cu despachetatul ca sa cunoasca cartierul sau sa invete, macar, cateva puncte de reper ale orasului. Niciodata nu mai venise aici, orasul ei natal fiind la foarte mare distanta dar, intr-un fel, trebuia sa se descurce si sa ceara indrumari pana la urma.
Ofta adanc, schimbandu-se de hainele pe care le purtase pana acum, imbracandu-se intr-o rochita alba de vara, fara umeri care era legata la mijloc cu o curelusa subtire de culoare crem. Isi lua in picioare opincutele de aceeasi culoare ca si curelusa si isi lasa parul prins intr-un coc mai rebel. Lua lista cu lucrurile pe care trebuia sa le cumpere si gentuta alba in care-si tinea portofelul, cheile, telefonul si alte cateva maruntisuri, parasind casa.
Privi in jur in speranta ca avea sa gaseasca pe cineva pe drum insa totul era pustiu iar acum, singura ei optiune era sa ceara indrumari de la vecini, chiar daca asta insemna sa-i deranjeze. Ura lucrul asta insa chiar nu stia ce altceva putea sa faca. Nici macar nu avea un numar de la o firma de taxi ca sa poata sa cheme o masina. Se apropie usor de usa casei aflate langa ea, sunand la aceasta cu o oarec care retinere aparte. Spera doar sa nu dea peste o persoana invarsta si morocanoasa care sa o faca sa regrete si mai mult decizia luata de a cere ajutor.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 1:40 pm


  • Se ridică destul de greu din pat , dar nu pentru a lua telecomanda de pe măsuța de sticlă, ci doar pentru că-l durea capul destul de tare încât să se ducă să-și i-a o pastilă din baie. Spun "îl durea destul de tare", deoarece el nu prea lua pastile, zăceau toate tuburile și cutiuțele de pastile prin dulapul din baie, și chiar dacă era pe moarte nu se atingea de ele. Nici măcar nu cumpăra pastile, însă când se plângea că îi e rău, ceea ce nu făcea prea des, prietenii lui îi cumpărau detoate, și uneori se mira și el, știind ce fel de prieteni are. Intră în baie și deschide ușă dulăpiorului de care atârna o oglindă, privi ușor uimit înăuntru, ce putea să ia? Nici nu se uită, luă la nimereală două pastile din două tuburi diferite și le aruncă pe gât, după luă apa în pumni de la robinet, pentru a putea să le mestece mai bine. Auzi soneria și din instinct își ridica rapid capul, însă se lovi de acel dulap. La naiba... spuse aproape în șoaptă frecându-și locul lovit. -Vin, vin! strigă el, ca cel de la ușă să nu creadă că nu-i acasă, poate era important, sau poate nu, nici nu conta. Își aranjă puțin îmbrăcămintea mototolită și deschise ușor plictisit ușă, ținându-și încă mână la cap, strângând din dinți.
    -Da? întrebă analizând-o instinctiv pe fată din cap până în picioare, nu o cunoștea, asta era clar, ce putea să vrea de la el o fată, de la el...care ei bine...era el...adică, se înțelege oricum.



Ultima editare efectuata de catre Hong SeokJun in Joi Aug 15, 2013 1:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 1:49 pm

Inghiti usor in sec cand auzi o voce venind din casa, simtind cum devenea si mai agitata. Nu era genul de persoana care sa se descurce chiar atat de bine cu socializarea, in special u persoane pe care nu le mai vazuse niciodata pana acum insa, chiar se afla intr-o situatie dificila si nu avea incotro.
Isi indrepta privirea spre persoana ce aparuse dupa usa, realizand ca nu daduse peste cineva u ani multi in spate ci peste un tanar ce parea cam de-o seama cu ea iar asta parca ii ingreuna si mai mult situatia. Obrajii ei capatara o nuanta usor rosiatica in timp ce isi lasa imediat privirea in jos, asupra listei pe care o tinea in mana.
-Ummm... Imi cer scuze de deranj insa, abia m-am mutat visavi si nu cunosc mai nimic de pe-aici. Imi poti oferii cateva informatii? Adica.. umm... as vrea sa ajung la un magazin specializat in decoruri de interior si produse de uz casnic si nu am habar pe unde sa o iau sau unde trebuie sa ajung. Chiar nu am vrut sa te deranjez, sincer, dar ma poti ajuta putin aici, te rog?
Isi ridica rusinata privirea asupra lui, nestiind ce sa spuna mai mult. Daca acesta avea sa o refuze, atunci Lisa va trebui sa incerce si la ceilalti vecini pana ce va avea norocul sa afle cateva informatii sau sa fie indrumata spre locul unde trebuia sa ajunga. Putea spune sincer ca inima ii batea acum ca o nebuna, urand din suflet cand se intampla asta.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 2:11 pm



  • Își mai trecu de câteva ori mâna pe la locul lovit strâmbând din nas precum un copil mic, dar cam așa era el, făcea numai boacăne, când veneau părinții lui în vizită nu se mirau dacă-l vedeau dormind cu perna în brațe, și prin cameră, defapt prin toată casa numai gunoaie. Așa era el, și recunoștea că-i vai de capul lui.  
    O ascultă pe fată ca atenție, nu dorea să pară atât de bădăran, și nici să dea o impresie proastă, poate fata avea să creadă că toți vecinii ei sunt așa nesimțiți, nu a vrut s-o sperie cu atitudinea lui uneori prea obositoare, așa că i-a zâmbit călduros continuând s-o asculte. Magazin specializat în decoruri de interior? Îi părea că sună cam pompos, dar cu toate acestea știa unde este unul, și nu era atât de [,] departe de casă lui . Ar fii dus-o cu mașină, dar nu era departe, deci nu avea de ce să se miște până acolo în acel mod, putea să meargă și pe jos, desigur dacă fata vroia să-l însoțească, nici nu se gândise la asta până în acel moment.  
    -Nu este nici o problemă, nu făceam nimic interesant. surâse, dar continuă după o mică pauză. -Desigur, nu este prea departe, te pot conduce acolo dacă dorești. îi zâmbi amabil, cum spuneam, nu dorea să pară un vecin rău și dur, se întreba doar care dintre vecini plecase, defapt care nu-l mai suportase, și spera să nu fie din vina lui.


Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 2:22 pm

Cand ii auzi raspunsul, Lisa isi duse o mana la piept putand acum sa respire usurata. Partea cea mai grea trecuse si tot ce avea acum de facut era sa zambeasca fericita si sa-l priveasca pe tanar cu ochii ei mari si gri ce straluceau puternic. Odata ce acesta se oferise sa-i faca un asemenea favor, nu putea sa-l refuze, nu avea cum sa o faca avand in vedere ca imediat s-ar fi ratacit daca ar fi luat-o singura pe-aici asa ca, accepta cu cea mai mare bucurie.
-Nici nu sti cat de mult m-a ajuti in clipa asta, crede-ma. Esti salvatorul meu! Daca nu e deranjul prea mare, as fi foarte recunoscatoare daca m-ai duce pana acolo iar in schimb, am sa-ti pregatesc ceva dulce cand voi ajunge acasa. Sper ca iti place ciocolata caci am de gand sa-ti fac una din prajiturile mele ''celebre'' cu ciocolata.
Chicoti amuzata ca apoi sa-l priveasca, obrajii ei inca avand o tenta usoara de rosu. Tanarul parea a i chiar de treaba si nu se asteptase sa se si ofere sa o conduca pana la magazin iar asta insemna mult pentru ea, atta de mult incat se oferise sa-i gateasca, lucru pe care nu-l mai facuse niciodata pentru altcineva inafara de ea insusi. Nici macar pentru propia familie nu mai gatise desi era foarte buna la asta, in special cand venea vorba de deserturi sofisticate si delicioase.
-Apropo, eu sunt Park Hye Min insa, imi poti spune Lisa. Ma bucur sa te cunosc si sper sa ne intelegem bine de-acum incolo, ca si vecini.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 3:00 pm



  • Ii se părea drăguț faptul că fata reacționa așa, recunoștea și el probabil reacționa așa într-o astfel de situație, putea să fie și timid în unele momente, nu că ar fi ușurat faptul că era și un nesimțit fără limite când îl apucau toate nebuniile din capul lui. Încerca mereu să fie o persoană mai bună, dar părea că nimeni nu observă, așa că dese ori se dădea bătut și revenea la vechiul el, pe care prietenii-l cunoșteau cel mai bine. Și că tot zic de prieteni, nu avea așa mulți, dar erau doar cei care contau, nebunii lui care-l băgau în belele și vice-versa.
    O ascultă pe fată păstrându-și același zâmbet amabil pe față, cum spuneam, nu voia să pară dur, sau nesimțit, chiar dacă era uneori așa, nu putea să dea o impresie proastă noii sale vecine, și dacă avea norocul să se mute numai vecine așa drăguțe pe lângă el, păi îl apucă bătrânețea în casa aceea.
    Când auzi de ciocolată urechile sale parcă luaseră altă formă, de parcă era un cățeluș ce deabia aștepta să primească mâncarea. Un copil, cam ăsta era el, un copil, unul râzgâiat, mofturos și de toate defapt. Și când venea vorba de dulciuri păi primul sărea, nici nu se punea discuția.
    -Nu-ți face griji, oricum te ajutam, doar ești nouă aici, cineva tot se oferea. continuă să zâmbească auzind-o mai apoi. Închise ușă în urmă lui, vrând s-o conducă.
    -Sukkie, deasemenea, nu cred c-or să fie probleme. zâmbi făcându-i semn feței s-o i-a puțin înaintea lui, deoarece vroia s-o conducă la acel magazin.


Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyJoi Aug 15, 2013 3:12 pm

Aceasta nu credea ca ar fi fost posibil ca altcineva sa o fi tratat atat de bine, ba chiar sa se si ofere sa o conduca pana la magazin si pentru lucrurile astea, ii era foarte recunoscatoare lui Sukkie. Continua sa zambeasca dulce si o lua putin inainte, privind cu atentie in jur. Trebuia sa memoreze totul daca vroia sa mai iasa din casa fara sa se rataceasca inca de la primii pasi. Acum intelegea si ea de ce toti i-au spus ca ii va fi greu sa se mute insa, nu regretase nici o clipa ca o facuse. Traia indipendent acum, tocmai a fost admisa la facultate si avea tot viitorul inainte, viitor de care trebuia sa profite.
-Sti, chiar imi facusem griji ca voi da peste o persoana invarsta si ca pana la urma ma va alunga din fata usii. Nici nu sti cat de usurata am fost sa vad ca cineva atat de tanar mi-a raspuns si, mai presus de asta, cineva si amabil. Esti primul vecin pe care l-am cunoscut si ma bucur ca am apelat la tine desi, chiar te-am deranjat si te-am scos si din casa.
Ofta usor in timp ce mergea langa acesta, privind inainte ganditoare, fara zambet insa, asta nu dura mult caci buzele i se arcuise iarasi si chipul i-a fost luminat de un nou suras dulce.
-Nee, Sukkie, cum e viata pe-aici? Sunt usor ingrijorata ca nu am sa ma descurc singura insa deja imi place locul asta foarte mult, iar noua casa este exact asa cum mi-am imaginat-o vre-odata. Ar trebui sa ma feresc de cineva anume de pe-aici?
Intreba in timp ce-l privea usor ingrijorata cu coada ochiului, tinandu-si mainile pe langa corpul ei micut si zvelt. Diferenta de inaltime dintre ea si tanar era una considerabila si, daca statea sa se gandeasca mai bine, era prima persoana atat de inalta cu care vorbise pana acum, prietenii lui din orasul natal fiind mai scunzi insa, ii placea mult asta.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 1:05 am



  • Oricum nu avea ce să facă prin casă, așa că nu strica să e mai plimbe și el și cu ocazia asta să-și ajute și vecinii, ca să numai audă pe nimeni că este un nesuferit, făcea acum o faptă bună, dar își aștepta răsplata, și spera să vină repede. Își ținea mâinile în pantalonii gri privind prin jur din când în când, plictisit. Era destul de frumos afară pentru o zi de vară, el se aștepta la o caniculă sau mai rău o ploaie de ținea vreo două ore și inunda tot cartierul. Își întoarse privirea spre fată când îi auzi glasul, surâse scurt.
    -Nu prea sunt oameni bătrâni prin jur, deci nu ai de ce să-ți faci griji, și cu siguranță nu m-ai deranjat, oricum n-aveam ce să fac acasă. zise ciufulindu-și cu mână dreaptă părul la spate, el unu nu văzuse prea mulți bătrâni, erau vreo trei sau doi, pe care-i țineau nepoții defapt, nu era un loc tocmai liniștitor pentru persoane învârsta.
    -O să te acomodezi repede, îți garantez, nu cred că e așa complicat și dacă dorești îți mai pot face cunoștință și cu alți vecini din apropierea ta, nu sunt oameni răi pe aici. zâmbi călduros, apoi își trecu o mână peste frunte. De cine să se ferească? Hm, nu erau persoane rele pe acolo, defapt erau, dar nu se luau așa de tine fără motiv. Ridică două degete copilăresc, în glumă, de parcă era la școală și el era vinovat, tuși fals râzând.  Nu era chiar el persoana de care fata trebuia să se ferească, nu făcea rele, nu în ochii lui, dar în ochii altora era cu totul altă problemă.


Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 1:15 am

Il asculta cu atentie in timp ce mergea si isi pastra zambetul pe buze. Cuvintele tanarului o linisteau si o faceau sa ie si mai multumita de faptul ca alese cartierul si orasul asta. Chiar parea un loc frumos in care o studenta sa locuiasca, lipsita de griji iar faptul ca avea un vecin atat de dragut si de aratos, de-o seama cu ea, o facea si mai fericita.
Incepuse sa rada cand ii vazu gestul, ducandu-si o mana la gura din instinct. Cu siguranta nu avea sa se fereasca tocmai de cel care a ajutat-o intr-o situatie dificila.
-De tine chiar nu am sa ma feresc, oricat de rau ai fi. Defapt, nici nu cred ca esti asa... Chiar imi placi si esti de treaba asa ca, de-acum sa te astepti sa te invit foarte des pe la mine.
Scoase copilaros limba ca apoi sa chicoteasca scurt si sa isi indrepte privirea inainte. Zambea larg, ochii ei gri si luminosi analizand cu atentie tot ce o inconjura, invatand drumul pe de rost ca data viitoare sa se poata descurca singura, fara sa mai fie nevoie sa-l deranjeze pe Sukkie.
-Ai planuri in seara asta, Sukkie?
Intreba curioasa, impreunandu-si mainile la spate in timp ce-l privea cu coada ochiului, intrebandu-se cum putea cineva sa fie atat de inalt.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 1:37 am



  • Era fericit că fata nu-l vedea un bădăran sau altceva, dar ce-i drept încercase să se comporte destul de drăguț, să nu lase o impresie proastă, nu era genul, impresile proaste veneau după ceva timp, nu pe loc. Dar, defapt , nu încercase să se comporte drăguț, așa era el, dar îi intrau ușor toate prostiile în cap, pe care le spuneau alții despre el, și asta îl enerva, era om în toată firea, și se lua după toate persoanele ce nu-l suportau? Eh, era ușor infulentabil și sensibil, fire de om făcut din gelatină.
    Îi sună bine să fie invitat la fată des, oricum el nu prea avea ce să facă pe acasă, probabil în unele seri mai pleca prin cluburi sau alte locații, dar așa nu, nu avea starea necesară să mai plece.
    -Planuri? întrebă de parcă nu ar fii auzit bine, dar defapt auzise, doar că vroia să se gândească, și la ce defapt să se gândească? La nimic, că nu avea la ce, era liber ca pasărea cerului, și acum dacă se gândea bine, îi convenea.
    -Nu, nu sunt o persoană atât de ocupată, pot întreba de ce? surâse acesta, era logic de ce, dar el întreba, doar așa...nici nu știa de ce.


Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 1:52 am

-Ma gandeam ca am putea vedea un film impreuna sau am putea merge in vre-un club. Facultatea va incepe abia peste o luna si cu despachetatul si aranjatul lucrurilor prin casa am terminat deci, nu prea mai am ce face ca sa alung plictiseala si nici nu prea sunt obisnuita sa stau mai tot timpul singura. Dar, daca nu vrei, te inteleg si este okey.
Ii zambi dulce, dand usor din umeri. Nu avea sa se supere daca va fi refuzata caci, logic, Sukkie nu trebuia sa-si petreaca tot timpul alaturi de aceasta insa, era singurul prieten care-l avea acum si doar cu el putea sa-si petreaca timpul liber sau sa se distreze. Dar totusi, ar trebui sa nu mai fie atat de egoista si sa se gandeasca numai la nevoile ei cand tanarul deja fusese destul de amabil cu aceasta dar nu credea ca se putea revansa doar prin acel desert ce avea sa-l pregateasca asa ca, se gandise ca daca avea sa-l invite la un film sau sa-i faca cinste intr-un club, lucrurile vor fi altfel si asa va putea si ea sa stea calma stiind ca a facut tot posibilul sa-si arate recunostinta fata de acesta.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 8:17 am



  • Ideea fetei nu era deloc rea, și el nu avea ce să facă în următoarele zile și, desigur, seri. O putea ajuta să se intergreze ușor, poate-i făcea cunoștință și cu câțiva prieteni de-ai lui, desigur ăia mai cuminți din fire, nu vroia s-o includă în cine știe ce grup de handicapați, vroia s-o vadă în siguranță, măcar până se integra și ea puțin mai mult și îi cunoștea pe toți , că să știe de cine să se ferească și cu cine să stea.
    -Sună minunat! O să-ți fac cunoștință cu câțiva prieteni, să vezi după că numai în casă nu o să stai. chicoti subtil, știind că la ce prieteni avea el, le veneau numai idei tâmpite, cum într-o seară, defapt dimineață, pe la trei, l-au trezit și l-au dus pe nu știu ce drum din nu știu ce sat uitat de lume, doar ca să-i arate ce frumos se vede răsăritul de acolo și să se îmbete printr-o casă părăsită. I s-a părut o idee tâmpită, mai ales că el nu băuse și auzea sunete ciudate, și era speriat, dar nimeni nu-l lua în seamă, fiecare cu lumea lui.
    Se opri în fața unui magazin, destul de mare, putea fii ușor confundat cu un supermarket. Nu mai venise acolo niciodată, dar trecuse pe lângă el de câteva ori.
    -Aici e. zâmbi calm deschizându-i ușă fetei și lăsând-o să intre prima, nu vroia să pară un nesimțit, care nu știa să se comporte cu o domnișoară tânără.


Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 8:24 am

Zambi si mai larg cand tanarul ii accepta invitatia, simtind cum era in stare sa-i sara in brate si sa se agate de gatul acestuia si sa-i sarute obrazul insa, nu vroia sa para o ciudata asa ca se abtinuse, cu greu totusi. Viata ei chiar incepea sa fie mult mai frumoasa de-acum, de cand in sfarsit se mutase si isi facuse un asemenea prieten.
-Multumesc mult, esti cel mai tare Sukkie!
Spuse entuziasta ca apoi sa chicoteasca si sa priveasca spre magazinul la care au ajuns. Era unul imens si cu siguranta nu-i va fi deloc greu sa-l gaseasca in caz ca va mai dori sa faca cumparaturi de pe-aici. Rosi usor cand tanarul ii deschise usa si zambi suav, multumindu-i frumos ca apoi sa intre inauntru si sa priveasca iarasi in jur. Lua un cos pentru cumparaturi si reciti lista ca sa se asigure ca nu uitase nimic si ca va cumpara totul, incepand sa bantuie printre rafturile imense.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 8:53 am



  • Dădu afirmativ din cap, un fel de  "cu plăcere", apoi o urmă pe fată în magazin, și se uită și el prin rafturile acelea, luă câteva chestii și se jucă cu ele, copil, ce să-i faci? Poate avea și el nevoie de unele lucruri de acolo, dar clar nu avea să dea banii pe ele, nu i se părea așa convenabil să-și umple casă cu toate prostiile, după mintea lui. Îi plăcea să-și păstreze banii pentru alte lucruri mai importante, nu, nu mâncare, nu, nu haine, nici el nu știa pe ce i se duceau banii, a, împrumuta  oameni, aceștia nu-i dădeau înapoi, el uită pe cine a împrumutat și tot așa, se mai duceau și pe dulciuri uneori, rar pe băutură, căci i se făcea doar cinste , nu plătea niciodată, și se simțea mândru într-un fel de asta.
    -Ai nevoie de multe lucruri? întreba privind-o pe fată și ajutând-o uneori, nu putea s-o lase să se descurce singură.


Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 9:01 am

Isi vedea linistita de cumparaturi, multumindu-se ca si tanarul o ajuta caci uneori chiar nu ajungea la produsele de pe rafturile mai inalte iar faptul ca Sukkie o facea in locul ei insemna mult. Macar asa se asigura ca nu avea sa cada si sa-si sparga capul.
-Nu, nu chiar. Inca cateva lucruri si apoi putem pleca. Trebuie sa cumpar o tava noua pentru prajituri. Pe cealalta am stricat-o deja si vreau sa-ti pregatesc desertul promis.
Spuse zambitoare ca apoi sa cumpere si celelalte lucruri de pe lista si sa se indrepte spre casa de marcat. Plati totul si ii multumi casieritei, punandu-si cumparaturile in trei sacose. Poate ca a exagerat putin insa chiar avea nevoie de lucrurile astea, avand in vedere ca pe majoritatea avea sa le foloseasca in bucatarie.
-Daca vrei ceva, spune si am sa-ti cumpar. Sa nu-ti fie rusine. Putem merge la orice magazin doresti. Am destui bani deci nu trebuie sa iti faci griji de asta.
Chicoti amuzanta si lua acele trei sacose in maini, privindu-l atent in timp ce-i astepta raspunsul.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 10:15 am

Prajituri? Ce cuvant mirific si suav, ii gadila mereu timpanul intr-un mod placut, probabil am mai spus de n ori, dar nu ma plictisesc sa repet ca este un mare, mare, mare fan al dulciurilor, doar se comporta deseori ca un copilas mic, orice oferta pentru o prajitura facuta de fata sau orice altceva dulce, era bine primita, chit ca era al Treilea Razboi Mondial.
Nu vroia sa accepte de la fata, cam asa erau baietii, orgoliosi, deci se multumi cu un dat negativ din cap, lua doua sacose in maini, lasandu-i fetei doar una, nu putea s-o puna sa care ea toate acele lucruri, era barbat, macar atat sa poata face pentru ea.
-Te-am condus pana la magazin, tu condu-ma pana la tien acasa. surase acesta copilaresc, lasand-o pe fata sa iasa prima din magazin.
Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 10:21 am

Il privi usor rusinata cand acesta lua pana si acele doua plase, lasand-o pe ea doar cu una iar asta denota ce gentleman putea sa fie tanarul. Destul de rar in ziua de azi si ea totusi chiar avea un astfel de prieten! Putea sa spuna sincer ca era mai mult decat norocoasa.
-Multumesc mult, Sukkie.
Se apropie putin de el si se ridica pe varfuri, sarutandu-i tandru si dulce obrazul ca apoi sa o ia inainte si sa iasa afara din magazin. Memorase drumul deci nu avea probleme in a-l conduce pana la ea acasa si, intre timp, incepu sa revizuiasca ingredientele de care avea nevoie pentru prajitura, putand sa respire usurata cand realiza ca le avea pe toate si ca putea sa inceapa sa gateasca imediat ce ar fi ajuns acasa. Nu dura prea mult pana ce au ajuns si lasa sacosa jos ca sa-si scoata cheile, deschizand usa. Il lasa pe tanar sa intre primul apoi il urma si ea, luandu-i plasele din mana.
-Simta-te ca acasa, Sukkie. Daca ai nevoie de ceva, serveste-te.
Ii zambi larg si intra in bucatarie, lasand plasele pe dulap ca apoi sa intinda tot acolo lucrurile de care avea nevoie pentru prajitura.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 10:40 am

Se simtea fericit ca o putea ajuta pe fata, nu dorea s-o faca sa se simta singura in orasul acela, cand venise el acolo nimeni nu-l baga in seama, si cateva luni supravietuise cu greu, dar dupa se adaptase si credea asta o minune pe atunci fiind foarte timid si rusinos. O urma pe fata si intra in bucatarie dupa ea.
-Iti pot fii de folos in vre-un fel? intreba politicos, poate o putea ajuta sa aseze toate acele lucruri, sau sa faca un aluat, ceva. Nu-i placea sa stea degeaba in unele momente, nici el nu stia de ce. Privi prin bucataria fetei vrand sa se acomodeze cu locul, in caz ca avea nevoie vreodata de ceva si fata il trimetea acolo.
Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 10:45 am

-Faptul ca imi ti companie este de-ajuns. Deja am profitat prea mult de bunatatea ta, Sukkie.
Si intr-un fel asa era caci acesta mereu se oferea sa o ajute iar Lisa nu putea sa faca prea mare lucru pentru el. Incepuse sa amestece ingredientele pentru aluat, fiind atenta ca totul sa fie corect masurat caci asta era secretul unui desert perfect: echilibrul intre ingrediente si, pe langa asta, sufletul pe care-l puneai in ea iar fata avea sa puna mult suflet ca sa iasa cat mai bun.
Dadu drumul la cuptor ca sa se incinga, turnand aluatul in tava si apoi il baga la copt. Se apropie de frigider si scoase de-acolo o cutiuta alba, apropiindu-se cu ea de tanar. O deschise si ii arata ciocolatile frumos decorate in forma de trandafiri, animalute, ursuleti de plus si alte astfel de figuri copilaroase.
-Gusta sa vezi daca iti place ciocolata din care sunt facute si daca da, alegeti cate vrei pentru prajitura. Eu le-am facut inainte sa ma mut aici.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 10:50 am

Zambi pisiceste si se aseza pe un scaun privind-o pe fata cum pregateste totul, ii place sa vada o fata gatind, i se parea intr-un fel atragator acest lucru, dar era sigur ca avea sa dea de o persoana ca el care e paralela cu soarta. Lua cateva figurine mancandu-le una dupa alta, fiind chiar foarte gustoase, ar fii mancat la ele toata ziua, ramase usor uimit cand afla ca fata le facuse, clar era o artista daca putea sa faca atatea dulciuri, avea s-o cheme sa-i faca si lui uneori.
-Sunt foarte bune, chiar te pricepi, o sa te pun sa-mi mai faci. chicoti. [/b]- Vreau cu iepurasi si ursuleti, sunt dragute, defapt toate sunt, si desi imi e greu sa aleg, le iau pe acestea.[/b] zambi baiatul copilaresc,
Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 10:56 am

Incepu sa rada amuzata si apoi dadu afirmativ din cap, in semn ca avea sa le foloseasca pe cele alese de el.
-Cu siguranta am sa-ti fac. Acasa nu gateam pentru nimeni, uneori nici chiar pentru mine insa imi place sa fac pe patiserul caci imi plac mult dulciurile. Daca vre-odata vrei sa-ti pregatesc ceva anume, doar sa-mi spui.
Ii zambi larg si incepu sa pregateasca crema de ciocolata pentru prajitura, folosindu-se si de esentele sale speciale pe care, cu greu reusise sa le procure. Nu erau atat raspandite si mereu trebuia sa faca comanda cand le vroia dar acum, avea sa le foloseasca cu cea mai mare placere pentru Sukkie.
-Spune-mi mai multe despre tine Sukkie. Chiar vreau sa te cunosc mai bine.
Se intoarse cu fata spre acesta dupa ce termina cu crema, apropiindu-se de el in timp ce tinea in mana paleta pe care o folosise ca sa amestece, intinzandu-i-o tanarului ca sa guste din crema.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 11:56 am

Era fericit precum un copil mic ca avea sa manance , ceva dulce si facut de fata, era foarte curios ce gust vor avea prajiturile, si in acelasi timp era si entuziasmat. Era bucuros ca fata gatea special pentru el, se simtea mai bine, mai a cocos cu pene.
-Despre mine? N-am idee ce iti pot spune , sunt cam aerian, imi plac dulciurile, poti intreba, daca doresti sa stii ceva neaparat. spuse zambind cald si gusta din crema, simtindu-se deja ca intr-un Rai facut special pentru el, daca era asa, avea sa vina cat mai des la fata sa manance dulciuri, chit ca se ingrasa, cui ii mai pasa asta?
Sus In jos
Park Hye Min

Park Hye Min


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 12:03 pm

-Nu ai o prietena, Sukkie? Ma gandesc ca vei avea probleme apoi daca petreci prea mult timp in compania mea si nu vreau ca asta sa se intample.
Spuse usor ingrijorata ca apoi sa-i lase lui paleta, sa o ''curete'' de crema in timp ce s-a dus la cuptor caci blatul era deja gata. Isi puse manusile si lasa blatul putin la racit cat el pregatea frisca, o frisca cu o aroma mai aparte, mai speciala. Lua blatul care acum se racise si il umpluse cu crema, incepand sa-l orneze frumos, de parca ar fi fost intr-adevar un patiser cu ani buni de experienta in spate. Taie o bucata si o aseza pe o farfuriuta frumoasa, folosind un sos acrisor de fructe de padure ca sa faca niste desene pe langa prajitura. Lua o furculita facuta special pentru deserturi si intoarse la Sukkie, punandu-i usor farfuriuta cu prajitura in fata.
-Sper sa-ti placa. Am pus mult suflet in ea.
Sus In jos
Hong SeokJun
Admin
Hong SeokJun


Mesaje : 107
Data de inscriere : 09/08/2013

AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. EmptyVin Aug 16, 2013 12:12 pm

Prietena? El? Fetel fugeau de el, si nu stia daca-i de la fata sau comportament, si , defapt nici nu se gandise sa-si faca o prietena, poate nu strica, dar nu se simtea singur, chiar daca-si vedea prietenii avand iubite si alte lucruri, el era okei cu faptul ca era singur, probabil nu ar fi stiut cum sa se comporte cu o fata si nu dorea s-o faca sa sufere.
-Nu, nu m-am gandit sa-mi fac una, deci e okei. spuse ducandu-si o mana la ceafa zambind usor fals, apoi lua paleta lingand toata aceea ciocolata, asa facea si in copilarie, cand mama sa ii pregatea ceva, mereu radea cu tatal sau, deoarece toate prajiturile mamei sale aveau acelasi gut mereu, dar pentru ei era okei. Se linse pe buze si isi freca mainile intre ele copialresc cand vazu prajitura facuta.
-Sunt sigur ca e o bucatica din Rai, tu nu mananci? o privi usor pueril pe fata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





AM PM, don’t look at the clock. Empty
MesajSubiect: Re: AM PM, don’t look at the clock.   AM PM, don’t look at the clock. Empty

Sus In jos
 
AM PM, don’t look at the clock.
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Born To Fly :: Casa :: →Camere-
Mergi direct la: