Born To Fly
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 A funny day with you

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kim Ji Hee

Kim Ji Hee


Mesaje : 19
Data de inscriere : 14/08/2013
Localizare : Over the rainbow<3

A funny day with you Empty
MesajSubiect: A funny day with you   A funny day with you EmptyMier Aug 14, 2013 12:20 pm

"The greatest degree of inner tranquility comes from the development of love and compassion. The more we care for the happiness of others, the greater is our own sense of well-being."


O zi obisnuita pentru mine. In fiecare zi ma duc cu dragutul meu catelus la plimbare in parc. Am de cand m-am mutat singura un pui de husky de culoare alba dar cu alocuri este negru. Mereu mi-am iubit animalutul chiar daca dimineata trebuia sa ies cu el, chiar daca vroiam sau nu. Totusi fiind la o casa, cu o curte destul de mare, as putea sa il las acolo dar imi face si mie bine sa fac o plimbare. Pana la urma am ajuns acolo si i-am dat drumul pe paziste lui Blaze in timp ce eu m-am pus pe iarba si ma uitam dupa el cum se joaca cu alti catelusi de acolo.
 Era o zi atat de frumoasa, era cald iar aceasta iarba mirosea foarte frumos. Chiar ma puteam relaxa si eu de data asta, fara nimeni sa tipe sau sa zica ceva. As fi vrut sa fie cineva cu mine dar este bine si asa, nu vreau sa deranjez pe mine. Un oftat imi iesii printre buze in timp ce mana incepu sa imi mangaie parul iar dupa mi-am pus-o pe maieul alb cu trena pe care il purta si peste blugii scurti. Dupa atentia mi-a fost atrasa de Blaze care incepu sa sara pe acolo. Am inceput sa chicotesc cand l-am vazut. Ce copil mic poate fi... ma rog, chiar era pui dar mereu mi-a placut sa zic asta. Oricum el se distreaza mai bine ca mine in acest moment si asta chiar ma face vesela dar un pic mai ales din cauza lucrurilor pe care le-am patit. Puteam recunoaste pana si eu ca am fost o proasta cand l-am lasat pe In sa se culce cu mine crezand ca ma iubeste. Toate cuvintele pe care le spusese defapt erau o minciuna gogonata pentru a ajunge in patul sau. Acum totul era rupt, relatia, prietenia si speranta. Inca il mai iubesc dar increderea mea este 0. Chiar imi doream sa il pot iubii in continuare dar el nu s-a schimbat,tot din floare in floare se schimba asa ca dupa asta un singur lucru mi-a venit in minte. Un proverb care nu il pot uita niciodata de azi incolo. Lupul isi schimba parul dar naravul ba.
Sus In jos
Bang In Guk

Bang In Guk


Mesaje : 4
Data de inscriere : 15/08/2013

A funny day with you Empty
MesajSubiect: Re: A funny day with you   A funny day with you EmptyJoi Aug 15, 2013 11:08 am

Don’t cry over me.

I know it’s a dark cave and even though it’s far from heaven
Maybe this could be my haven.

Don’t cry over me....


O alta zi,un alt inceput ce parca vroia sa-i sopteasca tanarului la ureche ca e inutil sa mai continue,disperat se pierdea in lumea din capul lui,nimic,doar o intindere de culoare neagra se lasa peste amitirile sterse cu un burete al inimi bolnave,suferea oare? Nu stia,doar isi du-se mana in dreptul ei,ridicat in sezut,capul ii era lasat in jos,cateva lacrimi ii se preling in jos pe obraz,nu intelegea,ce ii se intampla.Tot timpul a fost aici,atunci de ce se simtea ca un gunoi? Huh,unde e adevarul care cu disperare il cauta,vroia sa stie ce ii sa intamplat.Un vis,atat ii strafulgera prin minte,atingea corpul firav a unei fiinte,se imbata cu pasiunea care ii invadat corpul,atingeri libere peste tot corpul,saruturi infometate,ce erau toate aceste imagini,de avea asemnea vise? Pareau reale,ii treceau fiori pe sirea spinari,nu intelegea acea transpunere a lui intr-un monstru ce profita de alte fiinte.
Dandu-si mana prin par,incearca sa se calmeze,totul e doar iluzia unui vis nesimnificativ,e stapan pe propia persoana,trase adanc aer in piept,il tine cateva momente,dupa ii da drumul sa isi gaseasca libertatea afara din corpul sau.Se ridica de pe pat,incearca sa mascheze un zambet,picioarele lenese le misca inspre bucatarie,privirea da exact de privelistea pictata afara de natura,atat de senin,nimic nu parea sa disturbe linistea ce si-a facut loc,vremea nu se mai afla intr-un razboi total,saptamna trecuta parca vroia sa de-a un atac neasteptat orasului,il lovea din fiecare parte,ba ploua,ba era senin,nici el nu mai putea sa o inteleaga.Eliberat de sub tensiunea ce a fost inaite,linistit isi toarna putina cafea,se aseaza la masa,savurandu-i gustul amarui,tanarul ca un mic copilas stramba din nas,dupa ce surase la actiune ce a facut-o.
Chipul se uita prin incapere,era doar el insusi,parinti de mult nu mai ii tineau companie,au considerat ca e mai bine pentru Guk sa locuiasca singur si sa descopere lumea ce-l inconjoara.
Scarpinandu-se in varful capului se uita ceas,cat de prost putea sa fie,uita,astazi avea o intalnire cu unul dintre cel mai buni amici ai lui,mereu i-a fost aproape,pana si in cele mai grele momente.Avea nevoie de o eliberare iar astazi era perfect,terminandu-si cafeau,isi spala cana,cu pasi rapizi paraseste bucataria.Ajuns in camera,nu ii i-a foarte mult pana se decide asupra hainelor,alege ceva simplu,o pereche de pantaloni,culoare neagra si stramti,ii asorteaza cu o camasa alba.Inaite de a pleca,se uita de catva ori in oglinda,clipeste de cateva ori,ii s-a parut ca propia reflexie ii ranjeazea,isi freaca ochii,imaginatia lui bogata,numai el putea sa aiba astfel de halucinati.O palma si-o lipi peste frunte,parasind apartamentul,coboara scarile,ajuns aprope de iesire tresare.O mana ii fac contact cu umarul,mirat se intoarce,observa o batranica a carui chip era atins de timpul nemilos,cu un zambet o saluta,aceasta ii raspunde dupa care il intreaba unde a fost plecat timp de trei zile.Mirat,o priveste,cateva intrebari isi fac loc in capul lui,deja inebunise,stia ca a fost aici,cum de sa fie plecat.
Inghitand in sec,nu raspunde doar o i-a la fuga,nu stie in ce directie,totul ii era strain,vroia sa stie ce e cu el,nu isi aducea aminte nimic,pur si simplu era in ceata.Lipsit de viata isi taraie corpul prin oras,dintr-o data un caine ii taie calea,ii prinde intre dinti camasa.Trezit la realitate,incearca sa o traga din colti lui,zadarnic,cainele sare pe el si incepe sa-si treaca limba peste obrazul sau de parca ar fi o persoana cunoscuta.
- Hey,da-te jos,nu sunt stapanul tau!




Sus In jos
Kim Ji Hee

Kim Ji Hee


Mesaje : 19
Data de inscriere : 14/08/2013
Localizare : Over the rainbow<3

A funny day with you Empty
MesajSubiect: Re: A funny day with you   A funny day with you EmptyJoi Aug 15, 2013 12:04 pm

"Power without love is reckless and abusive, and love without power is sentimental and anemic."


Blaze se simtea asa de bine in aceste momente, si chiar nu imi venea sa cred asa ceva. Parca vroiam si eu sa ma simt bine langa el dar totusi nu puteam. Eram o fata normala cu o inima rupta si ranita care nu poate sa fie vesela in acest moment. Ma rog, brusc Blaze disparu din privirea mea. Chiar incepusem sa il strig si sa ma uit dupa el panicata. Nu se poate asa ceva, sa mi se intample orice dar nu sa imi dispara catelusul. Era cel mai important lucru pentru mine din lume asa ca am inceput sa ma uit prin jurul meu, sa intreb lumea si sa le arat poze. Nu se poate. Pana la urma am inceput sa alerg pe la un loc superb pe unde m-am plimbat odata cu persoana pe care o iubesc si cu catelusul meu. Blaze mereu l-a iubit pe acest baiat dar pana la urma nu am putut sa fac nimic pentru al tine langa mine.
Pana la urma cand l-am vazut am observat pe Blaze cum sare pe un baiat, il musca de bluza iar dupa incepu sa il linga pe obraz. Am ramas socata, de obicei catelusul meu nu este asa cu toata lumea mai ales cu persoane straine. M-am dus repede la Blaze, l-am luat in brate si am facut o plecaciune. PAsii mi se dusera mai in spate iar dupa m-am uitat la baiat. Am observat ca persoana aceea era In. Doamne ce nebunie. M-am uitat la el pierduta!
- Imi pare rau pentru Blaze. Chiar nu se va mai intampla niciodata asa ceva. Scuze inca odata. Nu stiam ce vrea sa faca Blaze, spun eu oftand usor.
Am vrut sa plec dar totusi ceva ma tinea. L-am mangaiat usor pe catelus iar dupa am dat sa plec, nu vroiam sa "Dezgrop mortii" pentru a spune asa. Nu merita asta.
Sus In jos
Bang In Guk

Bang In Guk


Mesaje : 4
Data de inscriere : 15/08/2013

A funny day with you Empty
MesajSubiect: Re: A funny day with you   A funny day with you EmptyVin Aug 16, 2013 11:50 am

I became insane, with long intervals of horrible sanity...


Cainele intr-un final disparu de pe el,usurat respirand,chicoteste incet,nu il deranja deloc,a fost mai mult suprins,nu se astepta sa fie asaltat cu o serie de ,,pupaturi'' din partea companinionul ce o insotea pe tanar.Un zambet larg ii se picteaza pe chip,negativ din cap da,nu trebuia fata sa isi faca griji,e o persoana intelegatoare,absolut normal,nu ii se parea iesita din comun situatia.Clipi din gene de cateva ori,confuz,nu intelegea exact,dar tanara parca vroia sa se departeze cat mai rapid de el,semana cumva cu un monstru,poate o speria intr-un fel,gresit,nici nu a avut timp de gesturi,abia de a picat realitatea peste el,pana acum a fost pierdut in propile ganduri.Se simtea strain de lumea unde traia,nici limba nu putea fi sigur ca o stie,auzea cuvinte,ii ajungeau la urechi,pe urma ce? se rupea incet firul.Normalitatea sa destramat ca un fir,pe un drum o apuca,dupa ca un betiv vede doar sapte carari si tot nebunia il ajunge din urma.Deodata o durere il ia,nici sa gandeasca nu putea de ea,cateva imagini ii se deruleaza prin fata ochilor,nu vedea bine,o ceata se afla peste ele.Isi scutura putin capul,fiori il trec pe sirea spinari,abisul confuz in care se taraia zi de zi ii era ca un amic.In linistea profunda ii dadea ascultare,secretul murdar al masti cu numarul doi se ascundea undeva,abia astepta din nou sa poata iesi la suprafata,nu ii se permitea,trebuia amortita sa astepte.Ah,isi gasi libertatea sub forma unui cuvant ce izvorase involuntar pe buze,nu putea sa isi inteleaga propile ganduri,uneori se trezea o altfel de persoana,vise,era doar imaginatia lui foarte bogata.
- Stai! Doar atat apuca sa spuna,mana si-o intinse dupa tanara fata care dadea sa plece,picioarele lent se apropiau de ea,nu-s dadea seama exact dar ceva dinautrul lui ii spuse sa o opreasca,,,Nu o lasa sa plece'' se tot repeta in capul lui.Fata in fata acum cu ea,afiseaza un mic zambet,se putea citi o vaga inocenta pe el,daca atent te-ai fi uitat,puteai spune ca e o persoana copilaroasa lipsita de urma imoralitati ce-i inconjura persoana.Nu se astepta ca ea sa ii spuna ceva,din contra,o palma poate avea sa-i intampine obrazul de culoare alba,o pata rosie avea sa-i strice contrastul,nu-l deranaja deloc,poate si-o merita,cine stie? El? cu siguranta nu,intrebarile deseori pu-se nu aveau un raspuns in lumea lui,niciodata nu au avut,trebuia sa le gaseasca,frica il oprea,nu stia ce putea sa afle,de aceea pasul ii batea in loc.
- Ah,imi pari cunoscuta ne-am mai intalnit cumva? Nu stia unde a mai vazut-o,dar cert era ca s-au mai intalnit,ochii lui o cercetau putin,destul de draguta,miniona cu un chip ce iti facea capul sa se intoarca dupa el,nici nu puteai sa treci fara sa observi o astfel de frumusete,caci era imposibil ori erai orb.
Sus In jos
Kim Ji Hee

Kim Ji Hee


Mesaje : 19
Data de inscriere : 14/08/2013
Localizare : Over the rainbow<3

A funny day with you Empty
MesajSubiect: Re: A funny day with you   A funny day with you EmptyVin Aug 16, 2013 12:18 pm

"Life lived in love will never be dull."



Chiar doream sa plec mai repede de acolo. Nu stiam ce sa zic sau sa ii spun baiatului in acest moment. Un oftat imi iesii printre buze iar dupa am inceput sa il mangai pe Blaze din nou. Pana la urma m-am intors cu spatele si am vrut sa plec cu catelusul. Am facut cativa pasi iar dupa am simtit mana baiatului peste a mea si o voce care imi spunea sa ma opresc imediat dupa primii pasi pe care i-am facut.
Stai, stai, stai nu mai inteleg nimic in acest moment. De ce m-a oprit? De ce doreste sa vorbeasca cu mine? Mai are vreun rost acest lucru in acest moment sau in oricare altul? Eu cred ca nu. Un oftat imi iesii printre buze din nou iar dupa l-am ascultat cu atentie. Buzele mi se dusera in sensuri diferite si pur si simplu am ramas cu gura deschisa. Oare facea o gluma proasta cu mine sau avea o amezie pe moment, de durata sau pentru totdeauna. Putin m-am enervat dar totusi am vrut sa fiu draguta si galanta cu el.
-Pai nu vreau sa fiu rea sau fara cei 7 ani de acasa sau sunt Ji Hee. Ai amezie sau este o gluma proasta? Aaa da, nu trebuie sa tii minte o persoana cu care te-ai culcat si dupa ai lasat-o cu inima franta. Sau persoana care te-a iubit cu adevarat, te-a crezut iar tu i-ai rupt si ultimele momente de incredere, spun eu aproape venindu-mi sa plang
De ce era asa de greu sa spui ceea ce vrei si ceea ce simti? Oricum urasc glumele si momentele astea. Sunt oribile. Oricum pana la urma m-am uitat la el iar gandul imi spunea doar sa plec de langa el si sa il las acolo. Asta merita si el in acest moment. O merita chiar mai mult decat imi doresc eu acest lucru.
Sus In jos
Bang In Guk

Bang In Guk


Mesaje : 4
Data de inscriere : 15/08/2013

A funny day with you Empty
MesajSubiect: Re: A funny day with you   A funny day with you EmptySam Aug 17, 2013 11:20 am

I am just a sane person lost in this world full of insane people,they don't get it,i can see what they can't....
Poftim,auzul probabil ca-i juca o festa,el sa faca asa ceva,fetita aceasta se pierdu deja intr-o lume a nebunie,mintea probabil ca-i sfasia logica gandiri cursive.Cum indraznea sa-l acuze fara vreo dovada,simtea gustul unei glume nesarate lasa-te pe buzele lui in urma cuvintelor arunca-te de tanara.O idee proasta cand a oprit-o,un act de idiotenie ca altfel nu-l putea numi,tanara sigur il incurca ,nu e posibil ca el sa fi facut asta.Inca socat inspira aer adanc in piept ,nici nu indraznea sa o priveasca in ochii,era prins in lanturile furiei ce lasau indici evidente pe chipul lui.
- Imi pare rau,dar se pare ca tu nici macar nu sti ce vorbesti,astazi e prima data cand te intalnesc! Glasul evident era acompaniat de un ton usor ridicat,pur si simplu abia reusea sa-si stapaneasca furia,se simtea jignit,niciodata prin minte nu i-ar fi trecut ca avea sa vina ziua cand el se va lovi de astfel de cuvinte.O durere il loveste ca un glont,mana si-o duce inspre cap,o pune acolo,iarasi ii se intampla,cu greu reusea sa-si revina,parca incercau sa-l ucida,nici vederea nu-i mai era citova.Clipea de cateva ori,nu putea zari decat imaginea neclara a persoanei din fata sa,o ceata se lasa peste a-i lui ochii.Perfect,tocmai ce-i lipsea,o cearta si acum asta.Ghinionul vroia cu tarie sa-i fie tovaras in viata asta uneori cam anosta se pare.
- Ah,sunt cat se poate de serios,nu te cunosc! Atat reusi sa-i spunca,caci se pare ca durerea persista,ii da drumul la mana tinerei,spatele il lasa sa faca cunostinta cu ea,incet picioarele o iau din loc.Mergea putin balanganit,mana incerca sa si-o sprijine de zidul ce-i era apropiat,semana cu un tip muribund,zici ca mai putin si avea sa-si gaseasca sfarsitul.Nu dorea in jurul sau o multime ingrijorata,ii se mai intampla asta dar niciodata pe strada,ramase surprins.O alta amintire ii trece prin fata ochilor,acum o vedea clar,ochii ii se maresc,nici nu ii venea sa creada,tanara dinaite se afla in ea.
Clar,trebuia sa faca cateva investigatii,trebuia sa afle cat mai multe,adevarul nu-s avea locul potrivit in acest joc de puzzle,piese lipseau,se pierdusera undeva in drumetiile pe care el insusi le-a avut.
Sus In jos
Kim Ji Hee

Kim Ji Hee


Mesaje : 19
Data de inscriere : 14/08/2013
Localizare : Over the rainbow<3

A funny day with you Empty
MesajSubiect: Re: A funny day with you   A funny day with you EmptySam Aug 17, 2013 11:56 am

"Love many things, for therein lies the true strength, and whosoever loves much performs much, and can accomplish much, and what is done in love is done well."



Nu imi venea sa cred ce auzeam. Asta ma enerva la culme, indignare era putin spus. Pe langa ca ori joaca sau face pe prostul, ma mai face si nebuna sau mincinoasa. Asta le intrecea pe toate. Aproape ca imi venea sa ii dau o palma dar ca deobicei m-am calmat inainte sa fac ceva nebuneste. Ritmul respiratiei a inceput sa accelereze pentru a nu ma enerva mai mult decat este nevoie si chiar sa il plesnesc sau sa joc ceva ceea ce nu vreau.
Tin prea mult la baiat de aceea nu pot sa il ranesc asa cum a facut-o el destul de usor si fara resentimente iar acum vine aici si joaca un joc de prost gust cu mine. Chiar vrea sa imi rupa inima mai mult decat este? De ce face acest lucru, oare merit? Nu prea credeam ca este serios precum spune dar oricum la cum se comporta s-ar putea sa fie beat. Dar...nu miroase. Ceva nu este bine si nu stiu ce sa fac in acest moment. Putin eram ingrijorata dar nu prea vroiam sa o arat fata de el.
-Nu prea cred ca sunt nebuna dar te cunosc. Poti juca acest joc in alte parte te rog, spun eu oftand usor
Nici bine nu am spus ce aveam de zis ca Blaze sarii de la mine din brate cand baiatul imi intoarse spatele si incepu sa mearga pe strada dar nu foarte ok. Parea beat sau ii era rau. Ceva chiar nu era in regula. Am oftat usor si m-am dus la el. L-am prins intr-o imbratisare de la spate iar dupa l-am lasat pe iarba alaturi de mine jos. Trebuia sa fac asta chiar daca imi placea sau nu. Pana la urma mi-a facut ceea ce mi-a facut dar nu il pot lasa sa moara sau sa ii fie rau. Imediat, i-am pus mana pe frunte si am observat ca este putin cald. Doamne, este bolnav. L-am rezemat usor de mine iar dupa m-am uitat speriata la el. Blaze venii cu sticla mea de apa langa iar eu mi-am udat mainile su ea si am inceput sa ii dau putin pe fata iar dupa i-am masat usor fruntea.
-Te rog frumos sa stai jos. Nu esti deloc bine si chiar nu vreau sa patesti nimic. Contezi prea mult asa ca ori stai aici ori daca nu hai la mine acasa. Voi putea avea grija de tine mai bine. Te implor, lasa-ma sa te ajut, spun eu incepand sa plang.
Oricat as fi vrut sa nu plang pana la urma tot am facut asta. Firar eu sa fiu, inima era mult mai puternica decat creierul dar nu mai conta acum. Vreau doar ca baiatul sa vina cu mine si sa se faca bine. Chiar daca m-a lovit si mi-a facut inima zob tot il iubesc mai mult decat orice si vreau sa am grija de el acum. Si bine spus acum, mai mult ca niciodata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





A funny day with you Empty
MesajSubiect: Re: A funny day with you   A funny day with you Empty

Sus In jos
 
A funny day with you
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Born To Fly :: Oras :: →Parc-
Mergi direct la: